LYRIC

Florent Xhemaili – Fiksim Lyrics

 

Fifi & Bruno – Fiksim

Nuk po du njo jo me t’bo keq
Kjo shkretëtira
Nje pik ujë s’po ma jep
Veten jam tu e rrejt
Shkretëtirën n’det
Une e bëj vet

Jemi
S’jemi, ne rrethon dashnia
Dhe energjia jon
Themi
Kur mundet themi
Ti njeh syt e mia
Kur ti mbarojë shija

Akoma ty te dua Jet,
Sa shumë Ti per mua je
Deri n’frymën e fundit Ne
s’kemi me ndryshu
2x

Freak show
M’dole ti, ti djale
E ke lon mas ore
Kejt kejt ket femen
E ke gjet, gjet njerin qe pret
Jo, kurgjo kurr n’jet ti nuk ma bone mu t’leht
Koka fort, koka but
Nuk e di, ama n’to un jam ngul ej
Koka fort, koka but
Nuk e di, ama n’to un jam ngul

Si mos me ty, si mos me ty
Edhe nese ma do pija
Nuk jam thy, nuk jam thy
Ti, dashni, ti, fiksimi im
Je fiksimi im
Edhe pse ti nuk ma di
Edhe pse ti nuk ma di

Akoma ty te dua Jet,
Sa shum ti per mua je
Deri n’frymën e fundit Ne
s’kemi me ndryshu
2x

Gold AG – Fiksim

[Gold AG:]
Ftyra jote e mir em rrin nsyt e mi
Prej se tkom pa ti nzemer mke hi
Po du me tgjet ama ka nuk pe di
Haj Kuku per mu haj kuku per ty
Ruju po mthu mos me genje
Ta vertetoj a e kom pernime
Tkishim jetu si ktyneher
Ty tkisha pas n’bonbonjer.

[REF.:]
Na jena na jena
Na jena nona jena
Na i kena na i kena
Na i kena kejt i kena.

[Anxhela:]
Syn synin ta ha
E dita kom me tpa
Fiksim mu ke ba
A e din qe sa
Po du mu kon me ty
Veq per ty un po rri
Prej ktu jom ka tni
Qa po don shum mir pe di.

[REF.:]
Na jena na jena
Na jena nona jena
Na i kena na i kena
Na i kena kejt i kena.

[Gold AG:]
Si me porosi na pershtatem sikur tipa
Edhe vet ki me thon vet e lypa qe hypa
Une ta boj omel I kom llafet sikur mjalt
Jom I omel edhe vet ma I omel sesa fjalt
Jom pak xheloz bile jo pak po shum
Kombinimi jon osht si arra me llokum
Sonte po kom qef edhe ma mir me tnjoft
Tani koft qa koft qysh do koft hajri koft.

[REF.:]
Na jena na jena
Na jena nona jena
Na i kena na i kena
Na i kena kejt i kena.

Paulo Dragaj – Fiksim

E di m’ke fiksim, qe diten kur m’ke pa
Pa dashur pa kuptuar ti m’rena ke ra
Dhe une ndjehem mire, gjithmone kur jena bashke
Pa dashur pa kuptuar kam fillu ty me t’dashte

E di se ti m’don edhe pse nuk ma thu
Me shoqet e tua ti flet per mu
Interesohesh ku jam tu shku
Nuk mi ndan syte rrin tu m’shiku
Bahesh xheloze kur m’sheh me tjera
E dalloj nga shikimi krejt vrant
Mos u shqetso se s’ma nin per tjera
Ti per mu je e vecante
Dhe une e ndjej dicka per ty
Qe diten e pare shume m’ke pelqy
Shikimi i embel drejt e ne sy
Une + ti a bahena 2
Nuk e di kush po ban hapin e pare
A vjen ti te une
A vi une me te marr
Ok banu gati me dal
Se Pauli me lambo eshte tu ardhe.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ADVERTISEMENT